مزیت و کاربردهای رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما چیست؟

رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما امروزه یکی از پرکاربردترین مواد جهت تقویت نفوذ ناپذیری مصالح به شمار می آید. این نوع رزین های محافظتی مقاومت مصالح ساختمانی نما را در مقابل تخریب و آلودگی به طور قابل توجهی افزایش می دهند. لازم به ذکر است که این رزین ها بر پایه سیمان سیلوکسان تولید و ساخته می شوند. رزین های محافظتی معمولاً در دو نوع بنیان حلال و بنیان آب وجود دارند.

نگاهی بر مزیت ها و قابلیت های رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما

بهتر است بدانید رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما از مزایا و قابلیت های خاصی برخوردار است. نگاهی اجمالی بر آنها خواهیم داشت:

  • مقاومت بالا

یکی از مزیت های این رزین ها مقاومت بالا در مقابل یون کلر و سایر مواد شیمیایی خورنده می باشد. این یک ویژگی خاص محسوب می شود. این ماده در برابر رطوبت و گازهای جوی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. این نوع رزین ها را در هر نوع شرایط آب و هوایی و بدون دغدغه میتوان استفاده کرد. زیرا در برابر تابش نور خورشید مقاومت بسیار بالایی دارند.

  • خاصیت خود پاک شوندگی

لازم به ذکر است که این نوع نماها بعد از بارش باران دچار کثیفی نمی شوند. زیرا دارای خاصیت خود پاک شوندگی هستند. رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما دارای خاصیت ضد گرد و غبار و ضد دوده نمودن سطح می باشد. در گذر زمان نمای ساختمان دچار آلودگی و کثیفی نمی شود.

  • قابلیت شستشو

این نوع نماهای ساختمان را به راحتی میتوان شست و شو داد. این نوع رزین ها از قابلیت شست و شو برخوردار می باشند. در واقع سطوحی که با این ماده پوشش داده می شوند را به راحتی میتوان با آب شست و شو داده و به خوبی تمیز کرد.

  • ماندگاری بالا و سهولت در اجرا

از دیگر مزیت ها و قابلیت های این نوع رزین میتوان به ماندگاری طولانی در موضع اجرا شده و عمر مفید زیاد آن اشاره کرد. لازم به ذکر است که این نوع نماها در کمترین زمان و به سهولت اجرا می شوند.

 

  • جلوگیری از تغییر رنگ

با استفاده از رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما میتوان از تغییرات رنگ مصالح به کار برده شده در نمای ساختمان جلوگیری کرد. از دیگر قابلیت ها و مزیت های این نوع رزین ها میتوان به عدم جلوگیری از تنفس بتن و جلوگیری از تغییرات رنگ سطوح مورد اجرا اشاره نمود.

  • کاهش هزینه ها و جلوگیری از خسارت

با استفاده از رزین های محافظتی به راحتی میتوان هزینه های مربوط به ترمیم و بازسازی را کاهش داد. بهتر است بدانید استفاده از رزین های محافظتی از ایجاد خسارت های احتمالی در آینده به طور قابل توجهی جلوگیری می کند.

آشنایی با کاربردهای رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما

بهتر است بدانید امروزه رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما از کاربردهای متعدد و گوناگونی برخوردار است. مهمترین کاربرد آن آب بندی بتن سازه با حفظ نمای ساختمان است.

حفاظت از نمای ساختمان

یکی از کاربردهای مهم این نوع رزین ها حفاظت و آب بندی نمای ساختمان در برابر شرایط مختلف جوی می باشد.

حفظ آثار فرهنگی و تاریخی

با استفاده از این نوع رزین ها به راحتی میتوان از آثار فرهنگی و تاریخی در مقابل عوامل جوی به بهترین شکل محافظت کرد.

آب بند کردن نمای ساختمان

استفاده از این نوع رزین ها جهت ضد آب نمودن نمای ساختمان های صنعتی و مسکونی بهترین گزینه به شمار می آیند. در واقع این نوع رزین ها به نوعی باعث افزایش استحکام نماهای مورد نظر می شوند. زیرا به عمق لایه های مواد معدنی متخلخل نفوذ می کنند. رزین های محافظتی یک ماده آب بندی نمای ساختمان محسوب می شوند.

از دیگر کاربردهای این نوع رزین ها میتوان به حفاظت و ضد آب کردن اشیاء تزئینی، گرانیت، کاشی، سنگ مرمر و کاشی های آزبست اشاره کرد. رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما را میتوان در ساختمان های قدیمی و جدید استفاده نمود. همچنین این ماده بهترین گزینه برای آجرهای بدون حفاظ به شمار می آیند.

استفاده در استخر، سونا و جکوزی

از دیگر کاربردهای این ماده میتوان به استفاده از آن در استخر، سونا و جکوزی اشاره داشت. رزین ها را میتوان قبل از رنگ آمیزی در صنعت تولید بتن و دیگر سازه های صنعتی با رنگ های آلی اکریلیک ترکیب کرد. با استفاده از این ماده کاربردی میتوان مقاومت و عمر طولانی پوشش را به خوبی فراهم کرد. همچنین از این ماده میتوان برای فیبر سیمان، گچ، فوم، بتن و سایر مواد معدنی استفاده نمود.

ضد غبار گیر کردن نمای ساختمان

از دیگر کاربردهای مهم این نوع رزین ها ضد غبارگیر کردن و استحکام  پردازش نمای ساختمان، کف های بتنی و پایه ساختمان است. امروزه از رزین های محافظتی در ورقه های سیمانی سقفی، ساختمان با سنگ های طبیعی و مصنوعی، آثار گلی،کاشی و سفال ها، نمای ساختمان با سطوح موزائیکی و محل های فرش شده با بتن نیز به طور چشمگیری استفاده می شود.

 

آشنایی با نحوه مصرف رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما

بهتر است بدانید برای استفاده از رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما قبل از هر کاری لازم است ابتدا سطح مورد نظر به خوبی و با دقت خاصی تمیز گردد. در واقع باید سطح مورد نظر عاری از هرگونه چربی و گرد و غبار باشد. آماده سازی زیر کار و شستن نما جهت اجرای این نوع رزین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. باید به بهترین شکل انجام شود.

برای اجرای این ماده کاربردی بر روی سطح مورد نظر میتوان از اسپری یا قلم مو استفاده کرد. برای اجرای این ماده بهتر است از غلتک استفاده نکنید، زیرا غلتک درز آجرها را به خوبی پر نمی ‌کند. با کشیدن چند لایه از رزین ها بر روی سطح مورد نظر یک پوشش محافظ و تزئینی مقاوم ایجاد می شود. در واقع این لایه با شکل و اثری همچون سنگ مرطوب بر روی سطح مورد نظر به وجود می آید.

لازم به ذکر است که این نوع ماده رزین را باید دور از تابش مستقیم نور خورشید نگه داشت. همچنین باید به دور از یخبندان و در دمای ۱۰+ الی ۳۰+ درجه سانتی گراد نگهداری نمود. بد نیست بدانید رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما را میتوان به شکل بدون داربست (با طناب) همچون نماشویی انجام داد.

خرید رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما

شرکت فرا صنعت سیمین تولید کننده انواع مواد شیمی ساختمان از جمله رزین محافظتی سنگ های تزئینی و نما (Stone Varnish Sim 7) می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این محصول با شماره 02122096827 تماس حاصل فرمایید.

مقالات دیگر
آب بندی بتن

عایق پلی یورتان چیست؟

پلی یورتان یا پلی اورتان به دسته‌ای از مواد پلیمری اطلاق می گردد که خواص و کاربری فوق العاده دارند. پلی یورتان‌ها از واکنش یک پلی ال (الکلی با بیش از دو گروه هیدروکسیل واکنش پذیر در هر مولکول) با

تری دی پانل
مقالات

تری دی پانل (3D panel) چیست؟

یکی از پانل های پیش ساخته در مصالح ساختمانی تری دی پانل (3D panel) است که از اجزایی چون یک لایه یونولیت (پلی استایرن) و دو شبکه مش مفتولی از جنس فولاد تشکیل شده است. بعد از قرار گرفتن این

آب بندی مخازن بتنی

آب بندی مخازن بتنی نفت و گاز

آب بندی مخازن بتنی نفت و گاز در صنایع استخراج و پتروشیمی بسیاز مهم و حایز اهمیت است. نفت خام و تمام مشتقات آن به وسیله لوله های بزرگ کوچک از اعماق زمین استخراج و جابجا می شود. همچنین حجم